Автоматски тестер на масло за изолација од 100 kv Опрема за тестирање на јачина на диелектрична трансформатор BDV тестер за масло

Краток опис:

Ставка: RUN-BDV100

Микрокомпјутерот со еден чип како јадро обезбедува автоматско тестирање, тест со висока точност. Мала тежина што го прави лесен за носење.

Сигурен квалитет по економична цена, погоден за лабораториска анализа на масло

Тестирање на сите видови на изолационо масло за диелектрична јачина вредност

Пакет: Цврсто пакување од дрвена кутија со пена внатре

Датум на испорака: во рок од 10 дена


Детали за производот

Ознаки на производи

100 kv висококвалитетна диелектрична машина за тестирање на јачина на трансформаторско масло за дефектен напон BDV Тестер

750-04
750-03

Спецификација на овој тест комплет за трансформаторско масло BDV

Излезен напон

0~100 kV

Стапка на изобличување на моќноста

<3%

Засилувачки капацитет

1,5 kVA

Зголемување на брзината

0,5~5,0 kV/s (прилагодлив)

Време на одмор

15 минути

Интервал на засилување

5 минути

Број на засилување

1~9

Напојување напон

AC 220 V ± 10%

Фреквенција на моќност

50 Hz

Потрошувачка на енергија

200w

Работна температура

0 ~ 45 ℃

Релативна влажност

≤75 % RH

Димензија

465×385×425 (мм)

Карактеристики за Диелектричната опрема за тестирање на трансформаторско масло

1. Овој инструмент користи микропроцесор за да ги заврши операциите како што се засилување, задржување, мешање, статичко ослободување, пресметување, автоматско печатење., и може да изврши тест за притисок на циркулацијата на маслото во опсег од 0-100KV.

2. LCD дисплеј со голем екран

3. Едноставна работа, операторот треба само да направи едноставни поставки, а инструментот автоматски ќе го заврши тестот за притисок од 1 чаша примерок масло според поставките. Вредноста на пробивниот напон и времињата на циклусот од 1 до 6 пати автоматски се складираат. По завршувањето на тестот, печатачот може да ја испечати вредноста на дефектниот напон и просечната вредност на секој пат.

4. Задржување на исклучување, складирање на резултатите од тестот до 100 комплети и може да ја прикаже моменталната температура и влажност на околината.

5. Микрокомпјутерот со еден чип се користи за зголемување на напонот со постојана брзина, а фреквенцијата на напонот е точна до 50 HZ, што го прави целиот процес лесен за контрола.

6. Со пренапон, прекумерна струја, гранична заштита, итн., За да се осигури безбедноста на операторите.

7.Со функција за прикажување на мерење на температура и дисплеј на системски часовник.

8.Стандарден RS232 интерфејс, кој може да комуницира со компјутер.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Оставете ја вашата порака:

    Оставете ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.